Kaviareň pre seniorov od decembra v zmenenom čase!

06.12.2014 10:00

POZOR ZMENA!

Kaviareň pre seniorov bude bývať od decembra v zmenenom čase. Od 6. decmbra 2014 sa kaviareň pre seniorov uskutoční vždy v sobotu od 14:00 do 16:00. Zmenu sme uskutočnili na želanie seniorov.

***************************************************************
Priatelia, možno ste v posledných dňoch zachytili, že od soboty 8. novembra 2014 sa bude v Retre vždy v sobotu od 10:00 do 13:00 konať kaviareň pre seniorov.

Kaviareň začína už túto sobotu

Každú sobotu si tak budú môcť ľudia v dôchodkovom veku prísť posedieť do nefajčiarskej kaviarne za nízkonákladové ceny, kde dostanú napríklad kávu za 0,40 € či dve deci vínka za € 0,60.

Ak vám napadala otázka, prečo to robíme a prvé sa pred očami zjavili blížiace sa voľby, sklameme vás. Od nás z Retra sa totiž do politiky nikto nechystá :-) Odpoveď je omnoho prozaickejšia a prostejšia. Aj my máme totiž svojich starkých, starké, podaktorí už i rodičov v dôchodkovom veku a vidíme na nich, že im veľmi chýba posedenie s priateľmi a poriadne vykecanie sa.

Žiadna charita, žiadne vlaky zadarmo

To je práve ten prípad, keď väčšina ľudí v produktívnom veku šomre na dôchodcov, ktorí vedú rozhovory medzi regálmi v supermarkete či v čakárni u doktora. Poviete si - veď majú kluby dôchodocov. No ani tie nie sú každému seniorovi po chuti. Jednoducho, chýba im miesto, kde sa môžu nezáväzne stretnúť a porozprávať sa.

Rozhodli sme sa teda, že všetkým našim senirom, ktorí odpočívajú na zaslúženom dôchodku, ponúkneme možnosť stretávať sa vždy v sobotu v kaviarni. Žiadna charita, žiadna almužna, žiadne vlaky zadarmo. Akurát zľava na sortiment nápojov, pretože všetci vieme, koľko od štátu za poctivo odpracované roky dostávajú.

Pošlite ich k nám

Ak máte teda i vy vo svojom okolí babku, dedka, mamu, otca, tetu či suseda, o ktorých viete, že by si radi prišili posedieť a hlavne by si potrebovali dobre pokecať, môžete ich nasmerovať do Retra. My veríme, že sobotné doobedia v kaviarni pre seniorov si veľmi rýchlo obľúbia.

PS1: Ak sa projekt zapáči, plánujeme časom pripravovať i program na jednotlivé soboty.

PS2: Pamätáme na to, že aj my raz budeme seniori. A budeme veľmi radi, keď pre nás niečo mladí urobia...

S láskou

Váš Retro tím ;-)