Mladý folkový spevák Martin Kubečka po prvý raz v Retre už v sobotu

02.04.2016 20:00

Po veľkonočnom koncerte máme pre vás hneď na najbližšiu sobotu pripravený ďalší koncert. V Retre sa po prvý raz predstaví spevák a gitarista Martin Kubečka v rámci svojho Something New Tour 2016. Koncert začne krátko po ôsmej hodine, vstup je voľný.

 

Martin Kubečka je mladý sólový folkový gitarista a spevák z Trenčína. Texty jeho skladieb sú inšpirované zážitkami, pocitmi a prežitými skutočnými udalosťami ale aj životnými prehrami a výhrami. Každý jeden jeho text je osobnou výpoveďou a viaže sa k nejakej konkrétnej etape jeho života, takže inšpirácií na tvorbu má viac než dosť.

 

V roku 2015 Martin po necelom roku aktívneho nahrávania dokončil svoj prvý album RIVERSIDE, ktorý 13. júna 2015 J. Oravec ako krstný otec pokrstil v Ateliéri MOLA. Album RIVERSIDE zachytáva intenzívne dvojročné tvorivé obdobie. Z 10 skladieb na albume je 9 autorských. Niektoré skladby zachytávajú napríklad jeden konkrétny deň alebo udalosť a detailne opisujú jeho pocity v danom momente. Na príprave albumu Martin spolupracoval s viacerými mladými hudobníkmi. K najvýznamnejším patrí už spomínaný J. Oravec, ktorý sa predstavil na albume hrou na klavír, akustickej a lap steel gitare. Za spomenutie taktiež rozhodne stoja aj Ondrej Valach - saxofón, Michal Hudák - viola, Denisa Ulianková - bočné vokály, Peter Kvasnica - akordeón a mnohí ďalší.

 

1.9.2015 Martin vydal singel s názvom Rachel, na ktorom spolupracoval s hudobníkom Róbertom Fapšom. 3.3.2016 Martin vydal v poradí druhý singel s názvom Woods. 12.3.2016 počas zahájenie Martinovej tour s názvom Something New Tour 2016 sa uskutočnila aj premiéra videoklipu na spomínaný singel Woods v kaviarni Coffee Sheep. V súčasnosti Martin koncertuje v rámci svojej Something New Tour 2016 a pripravuje nový album.