Novinka: Domáce bylinkové Retro čaje si vás podmania

01.11.2014 06:00

Ak ste naozaj čajový kajnšmetke, máme pre vás veľmi potešujúcu novinku. Od piatku 24. októbra si v Retre okrem klasickej ponuky teplých nápojov môžete vybrať aj zo štyroch bylinkových noviniek z vlastnej produkcie vyrobených z ingrediencií zozbieraných v krásnej prírode okolia Považskej Bystrice. Cena všetkých Retro čajov servírovaných v čajníkoch v objeme 0,25 l spoločne s porciovaným medom sú 2 eurá, objednať si ich môžete v kombinácii s čerstvým zázvorom či mätou.

4 horúce novniky:

  • Domáci ružovo-šípkový Retro čaj

Tento bylinkový luh vám pripravíme zo sušených šípok a okvetných lístkov ruže nazbieraných v prírode v okolí nášho mesta. Niekoľko kvapiek domáceho šípkového sirupu z vlastnej produkcie výrazne dopĺňa chuť tohto čajíku.

Liečivé účinky: Odporúčame všetkým, ktorí potrebujú doplniť vitamín C a posilniť imunitný systém. Práve šípky patria k jedným z najbohatších zrojov tohto vitamínu vo voľnej prírode.

  • Domáci smrekový Retro čaj

Tento bylinkový luh vám pripravíme zo sušených mladých výhonkov lesných smrekov. Veľmi príjemná a intenzívne aromatická vôňa dopĺňa príjemne jemnú chuť tohto luhu, ktorému správnu bodku dodáva niekoľko kvapiek domáceho smrekovo-zázvorového sirupu z vlastnej produkcie.

Liečivé účinky: Odporúčame všetkým na prečistenie krvi, alebo ak trpia reumou. Tento čaj je tiež vhodný pri kašli či chorobách dýchacích ciest.

  • Domáci medovkovo-bazovo-citrónový Retro čaj

Tento bylinkový luh vám pripravíme zo sušených lístkov medovky vypestovanej na slnečných svahoch našej záhradky :-) Prenikavá citrusová vôňa a chuť medovky sa v tomto luhu dopĺňa s domácim bazovo-citrónovým sirupom z vlastnej produkcie.

Liečivé účinky: Odporúčame všetkým, ktorí sú unavení, potrebujú sa upokojiť, sú vyčerpaní, bojujú s prílišným stresom a majú tráviace ťažkosti.

  • Domáci žihľavovo-levanduľový Retro čaj

Tento bylinkový luh vám pripravíme zo sušených výhonkov mladej žihľavy, zozbieraných za teplých slnečných dní v okolí mesta. Výrazný bylinný bezvôňový luh dopĺňa niekoľko kvapiek levanduľového sirupu.

Liečivé účinky: Odporúčame všetkým, ktorí sú prechladnutí, majú problémy s močovým mechúrom, obličkami či trpia reumou.