Retro vraj končí. Nie je to pravda, je to obyčajný hoax

25.06.2020 12:00

Milí zákazníci, 

možno ste sa aj vy v posledných dňoch či týždňoch dopočuli správu, že Retro Music & Coffee v dohľadnej dobe končí svoju prevádzku, ba že je dokonca zatvorené, pretože sa nedohodlo na predĺžení nájmu. Nie je to pravda, je to obyčajná falošná správa, ktorej cieľ si môžeme len domýšľať.

S prenajímateľmi, ktorí prevádzkujú dom kultúry v Považskej Bystrici - či už ide o prevádzku Retro Music & Coffee, alebo kultúrne centrum Cooltajner - máme korektné vzťahy a podobné správy o ukončení nájmov nikdy neboli na stole. Práve naopak, každým rokom sa snažíme našu spoluprácu rozširovať, aby sme vedeli obyvateľom Považskej Bystrice či jej návštevníkom ponúkať bohatší kultúrno-spoločenský program.

Za ostatné týždne však so znepokojením sledujem aj snahy vťahovať personál kaviarne Retro do nekorektných situácií, a to dokonca od niektorých rodinných príslušníkov terajších poslancov považskobystrického zastupiteľstva. Pokusy získavať interné informácie od našich zamestnancov týmito ľuďmi mi prídu hrubo neetické a za čiarou.

Po sérii udaní, ktoré boli smerované voči Retru, kedy si v našej prevádzke podávali kľučky azda všetky kontroly v tomto štáte - od daňovákov, cez inšpektorát práce, slovenskú obchodnú inšpekciu, sociálnu poisťovňu, až po kriminálku (a to opakovane), toto považujem za ďalší zúfalý pokus útočiť na Retro.

O mne osobne je známe, že sa spoločensky a aktivisticky v našom meste angažujem - s čím ani neplánujem prestať, čo niektorým predstaviteľom v našom meste samozrejme nemusí byť po chuti, ale hrám fér, a o to by som rád požiadal aj svojich názorových či hodnotových oponentov. Nevťahujem do hodnotových polemík blízkych ľudí protistrany, a o to by som poprosil aj protistranu.

Lživé a neetické pokusy o hmlenie reálií môžu mať pre isté záujmové skupiny príťažlivý efekt, ale každého by som rád uistil, že takto pokrivené pokusy sú históriou dobre otestované a vždy skončili rovnako - z dlhodobejšieho hľadiska absolútnym neúspechom.  

Želám všetkým len to najlepšie.

Tomáš Bořuta, majiteľ Retro Music & Coffee