Úspešný projekt CoolTajneR pokračuje svojou jesennou časťou: Do Bystrice prinesie koncerty, diskusie i novinky z vesmíru

05.11.2015 11:00

Po poriadnej letnej dávke koncertov, workshopov, diskusií, tematických víkendov a športových aktivít sa úspešný projekt CoolTajneR opäť vracia na bystrickú scénu, aby všetkým obyvateľom mesta ponúkol pestrý jesenný program, ktorý bude zabávať, ale aj rozoberať aktuálne spoločenské témy, ktoré hýbu našimi životmi.

Aj niekoľko málo eur nám pomáha realizovať rôzne podujatia pre vás. Budeme veľmi vďační, ak podporíte CoolTajneR TU>>

13.11.2015 piatok

20: 30 - Koncert Michala Kramaríka

Mladý gitarista z Považskej Bystrice otvorí jesenný CoolTajneR gitarovým koncertom v Retre s jeho cover verziami rockových, novších i starších slovenských, či českých klasik... ktorými dokáže strhnúť davy. Necháte sa strhnúť aj vy? Koncert sa uskutoční v Retre.

14.11.2015 sobota

20:30 – Interaktívny koncert s Dášou Fon Fľaša

Považská Bystrica zažije aj niečo veľmi nekonvenčné, o čo sa postará hudobník Dáša Fon Fľaša. Tento hudobník sa prevažne venuje hudbe s punkovými prvkami, no ešte podstatnejšie je pre neho odkaz textu: „Muziku vždy spájam s posolstvom, hudba a texty sú rovnako dôležité. Tvorenie hudby je môj chabý pokus o pridanie vlastných myšlienok a melódii do veľkého kotla. Živé koncerty sú to jediné, čo chcem robiť, kým budem vládať. Interakcia, komunikácia, nepredvídateľnosť, improvizácia, vzájomná inšpirácia a výmena energie s publikom, a potom búranie hraníc medzi interpretom a publikom, to je to, čo robí koncerty neopakovateľnými a jedinečnými.“ Koncert sa uskutoční v Retre.

15.11.2015 nedeľa

16:00 – Bystrický pub kvíz: Čo vieš o našom meste?

Pre všetkých milovníkov zábavy a súťaženia sme pripravili pokračovanie pub kvízu, ktorý bude tentoraz zameraný na otázky nielen o našej krajine, ale i na vedomosti o našom meste. Zostavujte teda tím a príďte si zasúťažiť do Retra.

18:00 - Začne sa v školstve revolúcia 26 rokov po Nežnej?

S pozvanými hosťami z nášho mesta i mimo neho z oblasti školstva sa zameriame na aktuálnu situáciu v školstve.  Na túto diskusiu pozývame všetkých, nielen učiteľov, ale každého, kto chápe, že úspech našej krajiny začína práve dobrým a kvalitným školstvom a mladá generácia sa bez neho nezaobíde. Diskusiu si môžete prísť pozrieť a zároveň sa aktívne zapojiť do kaviarne Retro.

20:00 – Na cestách necestách: Vydajte sa s nami na Kubu – Ostrov Slobody!

Slnko, pláže, salsa, rum, cigary a večne usmiati ľudia. Takto si väčšina ľudí predstavuje Kubu. A tak to aj je! No Ostrov Slobody je aj symbolom revolúcie Fidela Castra a následnej politickej neslobody. Prejdeme sa po Havane, kde každý deň spadne aspoň jeden balkón, ukážeme si, kde sa pestuje najlepší tabak na kubánske cigary, miesto, kde pristál Krištof Kolumbus, vystúpime na Stolovú Horu a vysvetlíme si ako fungujú miestni pašeráci. To všetko môžete zočiť od ôsmej hodiny v Retre s cestovateľom Michalom Chmeliarom.

16.11.2015 pondelok

17:00 - Večerníček (nielen) pre dospelých 

Knihovníčky z Považskej knižnice v Považskej Bystrici predstavia niekoľko zaujímavých knižných titulov slovenských i svetových autorov a prezradia, aké knižky si čitatelia požičiavali a čítali počas uplynulého roka v meste Považská Bystrica. Tešíme sa na Vašu účasť a veríme, že potešíme aj malým prekvapením. Podujatie sa uskutoční v kaviarni Retro.

20:30 - Československá gitarová retro párty s Bobešom

Známy bystrický gitarista v predvečer výročia nežnej revolúcie zahrá a zaspieva tie najväčšie československé hity, pri ktorých bude určite, ako zvyčajne, o zábavu postarané. Koncert sa uskutoční v kaviarni Retro.

17.11.2015 utorok

9:00 - Semienka pozývajú všetky deti: Ako vyzerá život v lese?

„Lesné stretnutia Semienka" bystrických mamičiek pod vedením Danky Barbosovej a Mati Monošíkovej pozývajú v sviatočné ráno v utorok 17. novembra o 9:00 do Retra na prednášku o lesných zvieratách z nášho okolia, ktorá bude určite pútavá predovšetkým pre deti. Po nej bude nasledovať prechádzka k Váhu spojená s pozorovaním operencov s ďalekohľadmi, čo určite ocenia najmä tí najmenší. Pokiaľ máte doma ďalekohľad, určite si ho zoberte so sebou.

15:00 - Z Považskej Bystrice rovno do vesmíru

Po úspešnom letnom workshope o vesmíre so Slovenskou organizáciou pre vesmírne aktivity (SOSA) budeme hviezdne záležitosti riešiť aj počas jesenného CoolTajneRu. Do Považskej prídu astronómovia z Bratislavy so svojimi ďalekohľadmi aj z Partizánskeho s prenosným planetáriom. Priatelia zo združenia Slovenské planetáriá nám ukážu hviezdne nebo nad nami a nebude chýbať rozprávanie o vesmíre. Vesmírni nadšenci sa stretnú o 15 h. v Retre.

16:00 - Aj takto sme si tu žili: Spomínate si ešte na toto?

Krátky zostrih (skoro) zabudnutých videí, ktoré nás vrátia o niekoľko desiatok rokov späť do minulosti. Príďte si zaspomínať, ak si na niektoré veci vôbec ešte spomeniete...

17:00 - 26 rokov po Nežnej: Spôsobila revolúciu v našich životoch?

Jesenný CoolTajneR zavŕšime v spolupráci s Vlastivedným múzeom v Považskej Bystrici panelovou diskusiou s pozvanými hosťami na tému Nežnej revolúcie, jej priebehu a aspektoch, ktoré poznamenali viac či menej ďalší vývoj v spoločnosti. Hlavným hosťom diskusie bude Mgr. Peter Jašek PhD. z Ústavu pamäti národa.

Aj niekoľko málo eur nám pomáha realizovať rôzne podujatia pre vás. Budeme veľmi vďační, ak podporíte CoolTajneR TU>>

Poďakovanie patrí sponzorom a partnerom jesenného CoolTajneRu 2015:

Spoločnosti Amaltheia, Vlastivednému múzeu, Považskej knižnici v Považskej Bystrici, Retro Music and Coffee, Považskobystrickým novinkám, My Noviny - Obzor